56 677 26 07

Oddział Ginekologiczno - Położniczo - Noworodkowy

KOORDYNATOR ODDZIAŁU GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEGO
lek. med. PIOTR PIEKARSKI

MERYTORYCZNY NADZÓR NAD ODDZIAŁEM NOWORODKOWYM
dr n. med. ANNA STERKOWICZ

KOORDYNATOR OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ
mgr BEATA NEUMAN

KONTAKT
Oddział tel. 56 677 26 45
Gabinet Lekarski tel. 56 677 26 80

Oddział posiada 16 łóżek w 8 salach jedno-, dwu- i trzyosobowych z własnym węzłem sanitarnym, w tym 5 sal tzw. rooming-in (matka razem z dzieckiem).

Wykonujemy świadczenia z zakresu ginekologii, położnictwa i neonatologii, polegające m. in. na:
  • leczeniu zaburzeń w przebiegu ciąży,
  • opiece okołoporodowej,
  • opiece poporodowej nad matką i dzieckiem,
  • leczeniu zachowawczym i zabiegowym chorób układu rodnego, m. in. operacje narządu rodnego drogą brzuszną, pochwową i laparoskopową, operacje wypadania narządu rodnego i nietrzymania moczu, histeroskopie diagnostyczne i zabiegowe.

Promujemy porody rodzinne, karmienie piersią oraz całodobowy kontakt matki z dzieckiem.

W części położniczej oddziału znajduje się Zespół Porodowy składający się z dwóch samodzielnych sal porodowych z węzłem sanitarnym i sali cięć cesarskich. Rodzące mają możliwość skorzystania z imersji wodnej, wybierając wannę lub prysznic. Stosujemy niefarmakologiczne i farmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego. Wybór metody dostosowany jest do stanu rodzącej.

Zapewniamy kobietom pomoc psychologiczną.

Nasze osiągnięcia:

  • Po wdrożeniu programu ,,10 kroków do udanego karmienia'' otrzymaliśmy tytuł ,,Szpital Przyjazny dziecku'', przyznawany przez Światową Organizację Zdrowia i Fundację Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci, które spełniają ogólnoświatowe zalecenia propagujące prawidłowe postępowanie i żywienie dziecka,
  • Spełniamy wymogi standardów akredytacyjnych
  • Możemy także poszczycić się III miejscem w Polsce i I w województwie kujawsko – pomorskim, zdobytym w 2020r. w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku na najlepszą porodówkę.