56 677 26 07

Nowy sprzęt w Dziale Fizjoterapii.

Miło nam poinformować o wyposażeniu Działu Fizjoterapii w nowoczesne aparaty do terapii falą uderzeniową i masażu uciskowego BOA.

Jednostki chorobowe, które można leczyć falą uderzeniową. Schorzeniami kwalifikującymi się do terapii falą uderzeniową są: zapalenie powięzi podeszwowej stopy, ostroga piętowa, ból ścięgna Achillesa, zespół mięśnia piszczelowego przedniego, kolano skoczka (ból ścięgien rzepki), ból w przyczepach ścięgna udowego, zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego, zapalenie kaletek maziowych, zapalenie przyczepu ścięgna do krętarza, zmiany drobnych stawów rąk na tle choroby zwyrodnieniowej, wapniejące zapalenie ścięgien stawu barkowego, łokieć tenisisty i łokieć golfisty. Fala uderzeniowa z powodzeniem stosowana jest również w wzmożonym napięciu mięśniowym i terapii punktów spustowych.

Przeciwwskazaniami do stosowania fali uderzeniowej są: ciąża, choroba nowotworowa, zaburzenia krzepliwości krwi, wstawiony rozrusznik serca, ostre i nawracające stany zapalne.

Zabieg fali uderzeniowej nie jest refundowany przez NFZ.
Koszt jednego zabiegu wynosi 50 zł.

Czym jest masaż limfatyczny BOA? Drenaż limfatyczny typu BOA należy do grupy masaży uciskowych, polegających na pobudzeniu krążenia krwi i limfy.  Urządzenie do  składa się z dwóch części – aparatu wytwarzającego powietrze i  rękawa zakładanego na kończyny górne lub dolne. Podczas zabiegu założoną część napełnia się powietrzem i działa na zasadzie przerywanej fali uciskowej, która przesuwa się wzdłuż miejsca zabiegowego. W rezultacie pacjent czuje ucisk w różnych sekwencjach – raz lżejszych, a raz mocniejszych. Pozwala to wywołać kompresyjny drenaż limfatyczny o wysokiej skuteczności. Drenaż limfatyczny typu BOA ma szerokie zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości, takich jak:      •   obrzęki     •   ból w obrębie kończyn      •   nadwaga i otyłość      •   cellulit      •   zespół ciężkich nóg      •   siniaki      •   urazy      •   niewydolność żylna
 Ponadto po zabiegu można zauważyć również korzyści upiększające, bowiem masaż działa wyszczuplająco i modelująco na wybrane partie ciała, a także wykazuje silne właściwości ujędrniające i regenerujące.

Z zabiegu można skorzystać w ranach NFZ lub komercyjnie.
Cena zabiegu BOA wynosi 100 zł.