56 677 26 07

Dział Fizjoterapii

KOORDYNATOR – mgr Anna Piotrowska
tel: 56 677 26 71 - KINEZYTERAPIA
56 677 27 00 - FIZYKOTERAPIA

Dział Fizjoterapii czynny:
poniedziałek 8:00-18:00
wtorek 8:00-18:00
środa 8:00-16:00
czwartek 8:00-16:00
piątek 8:00-16:00


REJESTRACJA W PORADNI POZ OSOBIŚCIE ZE SKIEROWANIEM LUB TELEFONICZNIE
Poniedziałek - piątek w godz. 1100-1400
Tel: 56 677 26 94

PLANOWANIE ZABIEGÓW FIZJOTERAPEUTYCZNYCH ODBYWA SIĘ W DNIU ROZPOCZĘCIA CYKLU ZABIEGOWEGO.

TERMIN WAŻNOŚCI SKIEROWANIA WYNOSI 30 DNI OD DATY WYSTAWIENIA PRZEZ LEKARZA PACJENCI Z ORZECZENIEM O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ZOBOWIĄZANI SĄ DO DOSTARCZENIA KOPI DOKUMENTU POTIWERDZAJĄCEGO NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ.

Do obowiązków Działu Fizjoterapii należy realizacja świadczeń z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej i fizjoterapii w warunkach domowych.

KINEZYTERAPIA
W pracy z pacjentem fizjoterapeuci wykorzystują elementy różnych metod kinezyterapeutycznych dostosowując je do potrzeb pacjenta. Kinezyterapia jest stosowana jako podstawowa forma usprawniania w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, ale najczęściej jest łączona z innymi formami leczenia, szczególnie z zabiegami fizykoterapeutycznymi

FIZYKOTERAPIA
Fizykoterapia to forma leczenia wykorzystująca zjawiska fizyczne takie jak światło, pole magnetyczne, prąd elektryczny, fale akustyczne, niską i wysoką temperaturę by pobudzić procesy biochemiczne w tkankach w celu uzyskania efektów przeciwbólowych, zmniejszenia stanów zapalnych, przyspieszenia procesów regeneracyjnych. Nasza placówka oferuje szeroką różnorodność zabiegów fizykoterapeutycznych.

NOWOŚĆ
Zabiegi falą uderzeniową (zabieg komercyjny)
Falą uderzeniową ( ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy , w skrócie ESWT ) w fizykoterapii nazywamy falę akustyczną o bardzo krótkim czasie narastania i dużym ciśnieniu maksymalnym, wytwarzaną zewnątrzustrojowo i rozprowadzaną w tkance w obszarze objętym procesem patologicznym. ESWT dzielimy na : radialne ( ang. Radial Shock Wave Therapy , w skrócie RSWT ) i zogniskowane ( ang. Focused Shock Wave Therapy , w skrócie FSWT )   Efekty medyczne:
Dzięki penetracji fal w głąb ciała, przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegowych, terapia ta jest skuteczna w leczeniu procesów chorobowych zlokalizowanych zarówno w powierzchniowych, jak i w głębszych tkankach. Terapia falami uderzeniowymi wykazuje przede wszystkim działanie:
- przeciwbólowe i przeciwzapalne
- regeneracyjne, naprawcze oraz odpornościowe
- relaksacyjne dzięki zmniejszeniu napięcia mięśni
- poprawiające mikrokrążenie
- zwiększające gęstość i poprawiające jakości tkani łącznej, głównie poprzez podniesienie zawartości i zwiększenie produkcji kolagenu.
Do najczęstszych schorzeń leczonych tą terapią należą:
ból ścięgna Achillesa
- ból w okolicy bioder, pasma biodrowo-piszczelowego
- bóle barków
- bóle pięty (zapalenie powięzi podeszwowej stopy, ostrogi piętowe)
- kolano skoczka
- łokieć tenisisty  i golfisty (zapalenie nadkłykcia)
- terapia punktów spustowych,
- zespół mięśnia piszczelowego przedniego.
Fala uderzeniowa ma również zastosowanie w medycynie estetycznej. W zależności od rodzaju zastosowanego aplikatora i odpowiedniego programu, można osiągnąć różne efekty: redukcja cellulitu, wygładzenie blizn i nierówności skórnych, wygładzenie rozstępów, ujędrnienie skóry, wyrównanie nieregularności tkanki po liposukcji, redukcja obrzęków tłuszczowych.
Częstotliwość zabiegów i czas terapii - w większości przypadków sesja terapeutyczna zajmuje ok. 10 minut, a na szybką poprawę stanu klinicznego wystarczą 3-5 zabiegów RSWT wykonywanych codziennie lub co drugi dzień lub 1-5zaboegów FSWT wykonywanych  raz w tygodniu. O ilości zabiegów w serii i liczbie serii decyduje odczuwalna przez pacjenta poprawa.   Do niewątpliwych korzyści wynikających ze stosowania terapii falami uderzeniowymi należy krótki czas terapii i jego wysoka skuteczność. Metoda jest nieinwazyjna i nie ma efektów ubocznych. Zabiegi przeprowadza się bez znieczulenia i bez środków farmakologicznych.
Rejestracja na zabiegi falą uderzeniową pod numerem 56 677 26 71.