Menu Content/Inhalt
- WOŚP wyposaża Oddział Pediatryczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
 
WOŚP wyposaża Oddział Pediatryczny

 

     W ciągu kilku ostatnich miesięcy Oddział Pediatryczny naszego Szpitala otrzymywał sukcesywnie sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Otrzymane wyposażenie to:

     Pięć łóżek szpitalnych Junior, z których każde wyposażone jest w materac i szafkę przyłóżkową. Posiadają one przymocowane statywy do kroplówki i barierki boczne zapewniające bezpieczeństwo pacjentów.

   
   
     Łóżko rehabilitacyjne elektryczne z materacem przeciwodleżynowym i szafką przyłóżkową. Łóżko szpitalne o stałej wysokości z mechaniczną regulacją położenia leża. Dodatkowym wyposażeniem są opuszczane poręcze boczne, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo pacjentowi i personelowi medycznemu.

     Monitor pacjenta uMEC12 posiada zaawansowane oprogramowanie do analizy pomiarów nieinwazyjnego ciśnienia krwi i częstości pracy serca. System alarmowy pozwala na dźwiękową i wizualną sygnalizację stanów alarmowych. Posiada również rozbudowane funkcje zapamiętywania i przeglądu danych.

    Otrzymany nowy elektrokardiograf CARDIOVIT FT-1 to najnowszy innowacyjny produkt. Urządzenie jest ultraprzenośne, wyposażone w intuicyjny 8-calowy, wielodotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i zintegrowaną drukarkę termiczną. Przeznaczony dla użytkowników, którzy cenią sobie nowoczesną technikę, jest urządzeniem sieciowym umożliwiającym wymianę informacji i procesy robocze bez użycia papieru.

    Pulsoksymetr Nellcor to przyłóżkowy system monitorowania saturacji SpO2 u pacjenta. Urządzenie wykorzystuje najnowszą technologię przetwarzania sygnału cyfrowego, zapewniającą dokładne i wiarygodne pomiary nawet w przypadku niskiej perfuzji i innych zakłóceń sygnału, umożliwiając personelowi dostęp do najbardziej istotnych informacji dotyczących wydajności oddechowej pacjentów. Dzięki udoskonalonej funkcjonalności, w tym ciągłemu monitorowaniu saturacji SpO2 i tętna oraz danych nt. trendów i zarządzaniu alarmami SatSeconds, personel medyczny jest w stanie wcześnie wykryć powikłania oddechowe i interweniować z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
 
Dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za ofiarowany sprzęt.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »