Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- "Zakup nowoczesnej aparatury medycznej i adaptacja pomieszczeń ZOZ w Chełmnie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Agata Ożyńska   

 

„Zakup nowoczesnej aparatury medycznej i adaptacja pomieszczeń ZOZ w Chełmnie gwarancją podwyższenia standardów leczenia”

 

 
 
      Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie otrzymał kolejne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowany projekt pn.: „Zakup nowoczesnej aparatury medycznej i adaptacja pomieszczeń ZOZ w Chełmnie gwarancją podwyższenia standardów leczenia” ma na celu poprawę jakości świadczonych usług medycznych oraz zwiększenie dostępności i skrócenie czasu oczekiwania na badania diagnostyczne w Zespole Opieki Zdrowotnej w Chełmnie.
      Realizacja projektu zapewnieni poszerzenie oferty i wysoki standard usług medycznych, oraz zwiększenie dostępności technologii medycznych o wysokiej skuteczności i efektywności. W odniesieniu do działań profilaktycznych strategia kładzie nacisk m. in. na powszechną i wczesną diagnostykę medyczną, zwłaszcza schorzeń z różnych powodów trudno rozpoznawalnych wprost, które zdiagnozowane zbyt późno są zagrożeniem życia.
      W ramach projektu planowane są remont i częściowa przebudowa pomieszczeń na oddziałach chorób wewnętrznych oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej szpitala w Chełmnie, służące dostosowaniu pomieszczeń szpitalnych do wymogów określonych w obowiązujących przepisach prawa, a także zakup dwóch nowoczesnych aparatów diagnostycznych: tomografu komputerowego oraz aparatu ultrasonograficznego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »