Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Programy dofinansowane z MFEOG/NMF PDF Drukuj Email
Wpisał: Agata Robaczewska   
 ENG

 

 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych programach dofinansowanych ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

 

 

Program profilaktyczny USG stawów bioderek u noworodków

Celem badania jest wykrycie dysplazji stawów biodrowych, wady powstałej na skutek zaburzenia rozwoju w okresie płodowym, okołoporodowym, a także noworodkowym i niemowlęcym, co umożliwia szybkie wyleczenie i zapobiega problemom w życiu dorosłym.

 Program skierowany jest do noworodków w 4-16 tygodniu życia.

Badania wykonywane będą 4 razy w miesiącu w piątki i soboty przez doświadczonych lekarzy ortopedów Dr Piotra Szudy i Dr Kamila Grabonia.

W trakcie wizyty lekarz wykona USG bioderek podczas którego będzie można uzyskać informacje na temat stanu zdrowia dziecka. W razie wykrycia nieprawidłowości lekarz ortopeda obejmie leczeniem dziecko i wyznaczy badania kontrolne w poradni ortopedycznej.

Badania są bezpłatne i bez skierowania.

Informacja i rejestracja od poniedziałku do piątku:

Magdalena Gołębiewska

Nr tel.: 56 677 26 89

 

 

Program predykcji porodu przedwczesnego za pomocą badania USG TV

Program pozwala na wykrycie ciąży zagrożonej przedwczesnym porodem i objęcie kobiety specjalną opieką medyczną. Części z porodów przedwczesnych można skutecznie zapobiec lub je opóźnić zmniejszając w ten sposób potencjalną ilość powikłań. Trzeba jednak odpowiednio wykryć symptomy zagrożenia tą patologią. Program przewiduje wykonanie dodatkowego badania USG sondą przezpochwową najlepiej (choć niekoniecznie) w trakcie każdego rutynowego badania USG w 11-14t.c., 19-24t.c. i 29 -33 t.c.

 

Badania wykonują specjaliści położnictwa i ginekologii: lek. Piotr Piekarski, lek. Aleksander Cegielski, lek. Aleksander Stadnicki-Kolendo.

Zainteresowane badaniem pacjentki prosimy o zgłaszanie się do Centralnej Rejestracji (I piętro) od poniedziałku do piątku o godzinie 13.00 (bez wcześniejszego rejestrowania się).

Badania są bezpłatne i bez skierowania.

Informacja i rejestracja:

Magdalena Gołębiewska

Nr tel.: 56 677 26 89

 


Program edukacyjny dla rodziców spodziewających się dziecka i po porodzie dotyczący opieki nad noworodkiem w szpitalu i w domu

 
Program ma na celu przybliżyć rodzicom powszechne problemy związane z noworodkiem. Biorąc udział w powyższym Programie edukacyjnym rodzice otrzymają odpowiedź na wiele pytań, umocnią swoją pozycję jako mama i tata. Program będzie realizowany począwszy od Poradni K przez Szkołę Rodzenia, pobyt naszych mam w Oddziale Ginekologiczno–Położniczo– Noworodkowym, aż do momentu późniejszych wizyt patronażowych już po wyjściu ze szpitala.

 Nr tel.:

56 677 26 45 - Oddział Ginekologiczno-Położniczy

56 677 26 38 - Oddział Noworodkowy

 

 

Zapraszamy serdecznie!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »