Menu Content/Inhalt
- Nowy sprzęt rehabilitacyjny PDF Drukuj Email
Wpisał: Agata Ożyńska   
 

NOWY SPRZĘT REHABILITACYJNY

 

Zespół Opieki Zdrowotnej otrzymał dofinansowanie z PFRON w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami II - Obszar A dla projektu pn.: „Innowacje bazy rehabilitacyjnej na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Chełmnie”.

W ramach realizacji projektu zakupiono:

 Bieżnia PACER posiada wydajny, podświetlany komputer treningowy z 7 programami oraz zintegrowanym odbiornikiem tętna, które umożliwiają przeprowadzenie zróżnicowanego i zrównoważonego treningu. Dzięki przyciskom bezpośredniego wyboru, odpowiedzialnym za regulację prędkości i nachylenia, wszystko jest zawsze pod kontrolą.

 Rotor elektryczny z biofeedbackiem THERA VITAL TETRA to profesjonalny rotor elektryczny do terapii pasywnej i aktywnej kończyn dolnych i górnych, wyposażony w kolorowy monitor, korby z regulacją promienia obrotu i stabilizatory łydek. Rotor redukuje spastyczność i relaksuje mięśnie, pomaga uaktywnić ciało po operacjach ortopedycznych i neurologicznych, pobudza pracę serca i krążenie krwi, zmniejsza objawy bólowe, zwiększa kondycję i witalność.

 4-kanałowy aparat do stymulacji mięśni i stymulacji przeciwbólowej jest niezawodny dla wszystkich tych, którzy potrzebują stałego łagodzenia bólu, oraz zależy im na skróceniu czasu rehabilitacji. Aparat jest przyjazny dla skóry, ponieważ posiada zintegrowany system kontrolujący natężenie prądu na elektrodach - dzięki temu zabezpieczeniu pacjent używa elektrostymulatora przez dłuższy czas bez obawy poparzenia skóry.

 Wirówka kończyn dolnych WKD jest idealnym urządzeniem do zastosowania przy rehabilitacji kończyn dolnych, w szczególności do stanów pourazowych, zaburzeń nerwowych lub zmęczeniu układu mięśniowo-nerwowego. Delikatny, efektywny hydromasaż uzyskuje się za pomocą wody o regulowanej sile, temperaturze oraz regulacji kąta strumienia poprzez szereg efektywnie rozmieszczonych dysz. Masaż wirowy zmniejsza opuchliznę, poprawia krążenie krwi, redukuje bóle i napięcie mięśni.

Rotor do ćwiczeń oporowych kończyn górnych przeznaczony jest do ćwiczeń czynnych i samowspomaganych w obrębie kończyn górnych. Ćwiczenia za pomocą rotora pozwalają na kształtowanie siły mięśniowej i poprawienie krążenia w obrębie kończyn, oraz stymulują układ nerwowy. Opór dawkowany jest w sposób płynny poprzez docisk.

 UGUL z osprzętem standardowym to kabina do ćwiczeń i zawieszeń przeznaczona do stosowania w kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, wykonuje ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego.

 Sollux statywowy 1 tubusowy jest nowoczesną lampą do naświetlań światłem podczerwonym. Wyposażona jest w elektroniczny sterownik czasowy z regulacją jasności. Światło podczerwone jest bardzo dobrze pochłaniane przez ludzkie tkanki, powodując ich rozgrzewanie. Uzyskujemy dzięki temu zmniejszenie napięcia mięśni, rozszerzenie naczyń krwionośnych i wiele innych korzystnych efektów. Istnieje również możliwość ustawiania sekwencji jasność/czas w obrębie jednego zabiegu.

Mata Airex to profesjonalna mata piankowa do ćwiczeń rehabilitacyjnych i fitnessu. Mata wykonana z antybakteryjnego materiału odporna na rozwój grzybów i bakterii niszczących strukturę pianki. Posiada antypoślizgowy spód i może być używana do ćwiczeń w wodzie.

- Okulary ochronne do laseroterapii

- Pasy stabilizujące

- Kabel rozgałęziający do elektroterapii

- Elektrody silikonowo-węglowe

- Elektroda Bergoniego – półmaska

- Elektrody żelowe samoprzylepne

W parku również pojawił się nowy sprzęt.

Biegacz trenuje mięśnie nóg i bioder imitując ruch biegu przy minimalnym obciążeniu stawów. Urządzenie wpływa także na poprawę zmysłu równowagi.

Ćwiczenia na Orbitereku to trening ogólorozwojowy dla dużych partii mięśniowych górnych i dolnych części ciała. Duża liczba powtórzeń wpływa na kształtowanie sylwetki, dodatkowo wpływa na poprawę koordynacji ruchowej.

Wahadło to sprzęt przeznaczony do treningu dla osób w każdym wieku. Ćwiczenia zwiększają wydolność serca i płuc oraz koordynacje ruchową. Poprawiają także krążenie krwi oraz funkcjonowanie układu trawiennego, wzmacniają mięśnie talii.

Twister ćwiczy pas i pomaga zrelaksować mięśnie pasa i pleców, poprawia ruchliwość i giętkość odcinka krzyżowego.

Wioślarz to jedno z bardziej wszechstronnych urządzeń, które aktywizuje właściwie wszystkie części ciała i wpływa na ogólną poprawę wydolności organizmu.

Prasa nożna pomaga usprawnić prawidłowe funkcjonowanie nóg, buduje masę mięśniową kończyn dolnych, nieznacznie obciąża stawy. Urządzenie stabilizuje stawy kolanowe, jeżeli podczas wykonywania ćwiczenia kolana nie są wychylane do wewnątrz ani na zewnątrz.

Wyciąg górny wzmacnia górne partie mięśniowe w szczególności przedramię oraz mięsień najszerszy grzbietu.

Wyciskanie siedząc ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe. Poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz kończyn górnych.

 

     

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »