Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego PDF Drukuj Email
Wpisał: Agata Ożyńska   
 

MODERNIZACJA ZAKŁADU OPIEKUŃCZO-LECZNICZEGO

 

W maju 2012 roku został złożony wniosek o dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007 – 2013, pn.: "Zakup nowego sprzętu, modernizacja pomieszczeń – to wyższa jakość świadczonych usług, bezpieczeństwo i komfort życia dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego ZOZ Chełmno.”

 

W ramach realizacji projektu, po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego, w dniu 4 listopada 2013 roku została podpisana umowa z firmą Stolter na dostawę sprzętu medycznego.

 

 

Na zdjęciu od prawej strony:

Kamil Bosiacki – Członek Zarządu,

Tomasz Cieślicki - Dyrektor ds. Sprzedaży, Logistyki i Marketingu – Prokurent,

Mariola Burc - Dyrektor ZOZ,

Ewa Gidaszewska - Przewodnicząca Komisji Przetargowej

 

Oddział został wyposażony w nowy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny:

 

Urządzenie SLING THERAPY KINESIS do ćwiczeń w podwieszeniu, które znajduję swoje zastosowanie przy wspomaganiu leczenia schorzeń narządu ruchu, w szczególności przy dolegliwościach ortopedycznych, reumatoidalnych, neurologicznych.

 

 Wózki inwalidzkie S-ECO 300 elastycznie dopasowują się do wymagań użytkowników. Ich szerokość siedziska to 37-52 cm, a wysokoścć 47-52 cm, podnózki są odchylane na zewnątrz i do wewnątrz, posiadają anatomiczny uchwyt. Wózki spełniają wszystkie normy jakościowe.

 

Cosmogamma LP 50 to laser biostymulacyjny wykorzystywany w rehabilitacji emitujący fale o długości 905nm w trybie pracy impulsowej. Automatycznie kalkuluje czas trwania zabiegu w oparciu o zadaną wielkość energii. Aparat posiada także bank gotowych programów terapeutycznych,a parametry można dowolnie regulować.

 

Pulsoksymetr CMS 50D - podręczne urządzenie do nieinwazyjnego oznaczania wysycenia krwi tlenem i rejestracji częstości pracy serca przeznaczone do użytku medycznego. Łatwość obsługi powoduje że odczyt można uzyskać w ciągu kilku sekund. Nieoceniony we wstępnej diagnostyce duszności i ocenie stopnia nasilenia zaburzeń oddychania. Szczególnie przydatny chorym na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, dla chorych z innymi przewlekłymi chorobami układu oddechowego, oraz dla chorych z niewydolnością krążenia.

 

 Pompa jednostrzykawkowa AP14 posiadająca bardzo przyjazny system programowania dawki z możliwością ustawiania: prędkości, prędkości i ogjętości, prędkości i czasu lub objętości i czasu.

 

 Waga łóżkowa WPT/4B jest precyzyjną elektroniczną wagą klasy III przeznaczoną do ważenia pacjentów leżących w łóżkach. Cztery moduły ważące połączone przewodami umożliwiają ich podłożenie pod łóżko o dowolnym rozstawie kół.

  Waga krzesełkowa WPT/4K 150 C przeznaczonymi do ważenia pacjentów w pozycji siedzącej. Waga posiada zainstalowane kółka jezdne umożliwiające szybkie i proste przemieszczanie jej do miejsca pracy.
 

 Wanna pielęgnacyjno-rehabilitacyjna WPC-300 BMH posiada zalety przynoszące ulgę pacjentom oraz wspierające personel i opiekunów medycznych w ich pracy. Pozwala na rehabilitacyjny masaż całego ciała, co zapewnia chorym komfort i relaks podczas kąpieli. Wózek do kąpieli WLH/E-140 w pozycji leżącej lub siedzącej stanowi "zintegrowany system do higieny osobistej, transportu i hydroterapii osób niepełnosprawnych i obłożnie chorych".

Pompa do żywienia dojelitowego Flocare Infinity to lekka, przenośna pompa o małych rozmiarach. Zaprogramowanie szybkości i przepływu diety, oraz ustawienie dawki, umożliwia łatwe podawanie roztworów odżywczych.

 

 Łóżko ELVIDO BREVO w obudowie drewnianej przeznaczone jest do pielęgnacji i leczenia chorych. Głównym celem harmonijnie dobranej kombinacji kolorystycznej łózka ELVIDO BREVO jest zapewnienie poczucia ciepłej, przyjaznej domowej atmosfery dla pacjenta.

 

Łóżko VERTICA z możliwością pionizacji, które wspomaga proces rekonwalescencji i pobudza pacjenta do aktywności ruchowej

 

 - Macerator Pulpmatic Ultima przeznaczony do maceracji naczyń z pulpy

 

- Kule ERGO Standard KOWSKY

 

- Ssaki elektryczne V7 firmy Hersill

 

- Szafki przyłóżkowe SORENO Eco Stolter

 

 - Stoły przystosowane do spożywania posiłków przez pacjentów firmy Format

 

- Taborety T-01 Stolter

 

- Krzesła firmy AMIGO

 

- Kozetki lekarskie KZ-02 Stolter

 

 - Parawan teleskopowy PT-01 firmy Tech Med

 

- Drabinki gimnastyczne 220x76cm

 

- Drabinki przyłóżkowe Kinesis

 

- Dozowniki do środka myjącego/dezynfekcyjnego

 

- Dozowniki na ręczniki

 
 

Ponadto od stycznia do marca 2014 trwał remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Oddział został całkowicie zmodernizowany. Powierzchnia ZOL zwiększyła się o 140,98 m2.

  

    
     

 

 Realizacja projektu pozwoliła na poprawę sytuacji w sektorze ochrony zdrowia i udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki długoterminowej. Efektem realizacji projektu jest lepsza jakość świadczonych usług przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego, oraz zapewnienie odpowiednich warunków socjalno-bytowych w ZOL, z uwzględnieniem dostępu osób niepełnosprawnych.
 

Opracowanie i wdrożenie rozwiązań o charakterze organizacyjnym zapewnia ubezpieczonym większy dostęp do świadczeń zdrowotnych w ZOL. Rozwiązania te uwzględniają faktyczne potrzeby zdrowotne pacjentów i racjonalne wykorzystanie środków finansowych na realizację świadczeń opiekuńczo-leczniczych.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »