Menu Content/Inhalt
- Następny etap realizowanego projektu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   

NASTĘPNY ETAP REALIZOWANEGO PROJEKTU DOFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW UE.


W naszym szpitalu przeprowadzony został kolejny etap realizacji projektu pn.”Poprawa jakości świadczonych usług medycznych w powiecie chełmińskim poprzez modernizację oraz doposażenie SP ZOZ w Chełmnie” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007 – 2013. Remonty Oddziału Intensywnej Terapii i Oddziału Chirurgicznego został wykonany przez "CELBUD-Przemysłówka" z Kwidzynia.

Na Oddziale Intensywnej Terapii zostały wymienione wszystkie instalacje i doprowadzone zostały siecią gazy medyczne. Oddział powiększył się również o trzecią salę.

Na Oddział zakupiony został nowy sprzęt:

- cztery łóżka do intensywnej terapii;


- ssaki;

- pompa do przetaczania płynów infuzyjnych z funkcją ogrzewania tzw. „hotline” – dla pacjentów np. wyziębionych wymagających podawania płynów o odpowiedniej temperaturze oraz dozowania płynów w wyznaczonym czasie;

- defibrylatory - do przywracania pracy serca;

- system monitorowania – aparaty do monitorowania funkcji życiowych wraz z całą centralą monitorującą;

- wielofunkcyjne urządzenie do ciągłych terapii nerkozastępczych, którego celem jest stałe lub czasowe zastąpienie funkcji nerek, które zostały uszkodzone w wyniku odwracalnych lub nieodwracalnych zmian;

Na Blok Operacyjny zakupiono trzy aparaty do znieczulenia ogólnego z respiratorami anestetycznymi, które są niezbędne podczas zabiegów operacyjnych oraz diatermie z systemem zamykania naczyń – służące do cięcia i zamykania naczyń podczas zabiegów operacyjnych.

 

Na Oddziale Chirurgicznym  wyremontowano instalacje sanitarne i elektryczne w salach, oraz kuchni oddziałowej. Wykonano prace malarskie oraz została wymieniona wykładzina ścienna i podłogowa. Roboty budowlane przeprowadzono we wszystkich salach, gabinetach ordynatora i lekarskim, kuchni, korytarzu przy dyżurce, holu, szatni personelu, szatni chorych, magazynku, dyżurce i piwnicy. Oddział pozyskał salę wyposażoną w samodzielną łazienkę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »