Menu Content/Inhalt
- Nowości na położnictwie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   


NOWOŚCI NA POŁOŻNICTWIE I GINEKOLOGII
Nowa forma łagodzenia bólu.


Przyszłe mamy mogą bezpłatnie korzystać z tzw. gazu rozweselającego podczas porodu. Jest to metoda łagodzenia bólu porodowego stosowana na całym świecie. W Polsce dopiero zyskuje popularność. Jesteśmy kolejnym szpitalem, który wprowadził mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, aby zwiększyć komfort rodzących pań.

Jest on całkowicie bezpieczny dla mamy i dziecka i nie ma żadnych przeciwwskazań w jego stosowaniu. Łagodzi ból i wpływa rozluźniająco eliminując nieprzyjemne doznania.

Przyszła mama sama decyduje jak często go dozować i w jakiej ilości.

 

Może on być stosowany w każdym etapie porodu, który staje się łatwiejszy, a kobiety czują się rozluźnione.


Wszystkie Panie przygotowujące się do porodu mogą do nas przyjść każdego dnia, zobaczyć jak wygląda oddział i jaką będą miały opiekę.

ZAPRASZAMYOperacje i zabiegi


Czas choroby i pobytu w każdym szpitalu jest związany ze stresem, dlatego bardzo ważne dla nas jest ograniczyć czas jego trwania do niezbędnego minimum.

Po ostatnich zakupach nowego sprzętu Oddział Ginekologiczno – Położniczy rozszerzył zakres operacji, zabiegów operacyjnych i diagnostycznych o nowoczesne metody: histeroskopię, kolposkopię i laparoskopię.

Są one przede wszystkim znacznie mniej inwazyjne, bardziej dokładne i gwarantują szybszy powrót do zdrowia.


Na wstydliwe problemy...
Wysiłkowe nietrzymanie moczu stanowi około 30% dolegliwości u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Przyczynami są m. in. poród, niedobory hormonalne związane z okresem przekwitania, przebyte operacje cewki moczowej, wady wrodzone. Dotychczasowe sposoby leczenia nie przynosiły zadowalających efektów . Dzięki zastosowaniu polipropylenowych taśm i siatek protezujących uzyskano bardzo wysoki odsetek skutecznych wyleczeń. Jednocześnie technika ta jest leczeniem małoinwazyjnym i pacjentki po kilku dniach wracają do pełnej aktywności fizycznej.

Od sierpnia zabiegi takie wykonywane są w naszym szpitalu. Podczas pierwszych zabiegów towarzyszył nam dr n. med Wojciech Kałużyński z Kliniki Położnictwa i Ginekologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Zachęcamy kobiety, które podejrzewają u siebie problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu do wizyty w naszej Poradni Ginekologiczno – Położniczej.


W najbliższym czasie... przewidujemy montaż wanny do porodów w wodzie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »