Menu Content/Inhalt
- Wspomnienie PDF Drukuj Email
Wpisał: Karolina Wroniecka   
  

WSPOMNIENIE

DOKTOR GERARD ŁOŚ

 

Zmarł Doktor Gerard Łoś. Wspomnienie o Nim adresowane jest do tych, którzy znali Go osobiście i do tych, którzy być może o nim słyszeli.


W piątek 28 października 2011 r. przyjaciele, koledzy, uczniowie i znajomi uczestniczyli w pogrzebie Doktora na Cmentarzu Komunalnym w Chełmnie. Przyszło nam pożegnać człowieka związanego z naszym szpitalem od 1961 roku przez stanowisko lekarza i potem zastępcy ordynatora oddziału położniczo – ginekologicznego.


We wspomnieniach pracujących z Nim wtedy osób był niezwykle lubianym i zawsze mile oczekiwanym lekarzem na dyżurach.


W latach siedemdziesiątych będąc lekarzem o ustalonej już renomie pełnił dodatkowe obowiązki jako Kierownik Działu Metodyczno – Organizacyjnego oraz jako Kierownik Punktu Krwiodawstwa. Ta praca to był też czas dzielenia się wiedzą i wychowywania zespołu.


Znakomity położnik i ginekolog. Mądry, troskliwy, ciepły lekarz. Nauczyciel i mistrz dla młodszych lekarzy. Pasjonat swojej pracy – będącej Jego drogą życiową. Przyciągał do siebie pacjentki i ich rodziny. Potrafił słuchać i wyjaśniać. Swoim spokojnym wzrokiem budził ufność, że wszystko będzie dobrze i towarzyszył troskliwie swoim pacjentkom w ich radościach i dramatach. Był człowiekiem skromnym, nie szukał zaszczytów. Nie musiał.


Wielokrotnie nagradzany za aktywną działalność zawodową i społeczną. Dwukrotnie otrzymał odznakę wzorowego pracownika służby zdrowia i został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.


Ciężko jest żegnać człowieka, który był częścią naszego szpitala, ale wielkim szczęściem było posiadać w swych szeregach taką wyjątkową osobę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »