Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Modernizacja Oddziału Rehabilitacji Ogólnej i Przyszpitalnego Działu Rehabilitacji. PDF Drukuj Email
Wpisał: Karolina Wroniecka   

W grudniu 2009 roku w ramach projektu pn: "Modernizacja Oddziału Rehabilitacji Ogólnej i Przyszpitalnego Działu Rehabilitacji w chełmińskim Zespole Opieki Zdrowotnej" współfinansowanego w 50% przez PFRON nasz szpital wzbogacił się o nowy sprzęt.  

Doposażenie umożliwiło modernizację sal gimnastycznych oraz gabinetów do fizykoterapii i hydroterapii. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i zabiegów fizykoterapeutycznych zgodnych z najnowszymi formami terapii, umożliwiającymi osobie aktywnie uczestniczącej osiągnięcie możliwie najwyższego stopnia funkcjonowania, poprawy jakości życia i integracji społecznej.

Zastosowanie nowych form fizjoterapii obejmuje rehabilitację dzieci z wadami wrodzonymi, po urazach, z wadami postawy i mózgowym porażeniem dziecięcym, młodzież po urazach rdzenia kręgowego, chorobami przewlekłymi i postępującymi tj.: stwardnienie rozsiane, dystrofie mięśniowe oraz osoby starsze niepełnosprawne po udarach mózgu, z chorobą Parkinsona. Niesiemy pomoc także osobom dotkniętym chorobami cywilizacyjnymi: zespołami bólowymi kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi stawów, endoproezoplastyką, chorobą niedokrwienną serca i cukrzycą.

Zakupiony sprzęt to:

- Platforma wibracyjna - urządzenie wytwarza wibracje, które są przenoszone do całego ciała. Służy do przyśpieszenia procesów regeneracji organizmu, poprawy siły i wytrzymałości mięśniowej, poprawy równowagi i koordynacji ruchowej, redukuje ból, oczyszcza organizm - znacznie poprawia krążenie krwi i limfy oraz udział odpowiednich hormonów.

- Lampa sollux - to nowoczesny promiennik podczerwieni. Nagrzewa i poprawia krążenie. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Można nią nagrzewać wszystkie części ciała.

- Parapodium dynamiczne - dla osób z porażeniem lub niedowładem kończyn. Służy do samodzielnego całkowicie bezpiecznego poruszania się siłą własnych mięśni.

- Podnośnik jezdny - zapewnia komfort pacjentowi i opiekunowi w trakcie czynności pielęgnacyjnych.

- TENS - to aparat przenośny do stymulacji mięśniowej.

- Trenery równowagi - używane w ćwiczeniach sensomotorycznych, korekcji postawy. 

- WANNA DO HYDROMASAŻU I KĄPIELI PEREŁKOWEJ - służy do leczniczego masażu całego ciała (masażu wirowego, podwodnego za pomocą bicza wodnego, perełkowego). Pomaga poprawić nie tylko sprawność fizyczną, ale również psychiczną.

- LAMPA SOLLUX

TERAPULS - nagrzewa wnikając w głąb tkanek. Pacjent nie odczuwa uczucia ciepła.

- ZESTAW FANGO - urządzenie służy do topienia masy parafinowej, przeznaczonej do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i utrzymania jej w zadanej temperaturze.

- Aparat do laseroterapii, aparat do elektroterapii, aparat do terapii impulsowym polem magnetycznym wielkiej częstotliwości.

- Aparat do terapii prądami interferencyjnymi.

- Siatki rehabilitacyjne.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »