Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Nowy sprzęt na rehabilitacji PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
 

Nowy sprzęt na Rehabilitacji

Fango


23 listopada 2009 r. została podpisana umowa z firmą MEDEN INMED z Koszalina, która w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego dostarczyła nam nowy sprzęt do Przyszpitalnego Działu Rehabilitacji oraz Oddziału Rehabilitacji.


 podpisanie umowy podpisanie umowy

 

Doposażenie umożliwi modernizację sal gimnastycznych oraz gabinetów do fizykoterapii i hydroterapii. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i zabiegów fizykoterapeutycznych zgodnych z najnowszymi formami terapii, umożliwiającymi osobie aktywnie uczestniczącej osiągnięcie możliwie najwyższego stopnia funkcjonowania, poprawy jakości życia i integracji społecznej.

Zastosowanie nowych form fizjoterapii będzie obejmować rehabilitację dzieci z wadami wrodzonymi, po urazach, z wadami postawy i mózgowym porażeniem dziecięcym, młodzież po urazach rdzenia kręgowego, chorobami przewlekłymi i postępującymi tj.: stwardnienie rozsiane, dystrofie mięśniowe oraz osoby starsze niepełnosprawne po udarach mózgu, z chorobą Parkinsona. Niesiemy pomoc także osobom dotkniętym chorobami cywilizacyjnymi: zespołami bólowymi kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi stawów, endoproezoplastyką, chorobą niedokrwienną serca i cukrzycą.

Zakupiony sprzęt to:

Parapodium dynamiczne – dla osób z porażeniem lub niedowładem kończyn. Służy do samodzielnego całkowicie bezpiecznego poruszanie się siłą własnych mięśni.


Platforma wibracyjna – urządzenie wytwarza wibracje, które są przenoszone do całego ciała. Służy do przyśpieszenia procesów regeneracji organizmu, poprawy siły i wytrzymałości mięśniowej, poprawy równowagi i koordynacji ruchowej, redukuje ból, oczyszcza organizm - znacznie poprawia krążenie krwi i limfy oraz udział odpowiednich hormonów, przyspiesza metabolizowanie i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.


Lampa sollux – to nowoczesny promiennik podczerwieni. Umożliwia głębokie przegrzanie tkanek. Służy do ciepłolecznictwa.


Elektrostymulator – Stanowi nieocenioną pomoc w rehabilitacji pacjentów hospitalizowanych z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Znajduje zastosowanie w stanach bólowych, stymulacji mięśniowej, nietrzymaniu moczu, sporcie, relaksacji poprzez masaż dynamiczny.


Podnośnik jezdny – zapewnia komfort dla pacjenta i opiekuna w trakcie czynności pielęgnacyjnych.


Trenery równowagi – używany w ćwiczeniach sensomotorycznych, korekcji postawy.


Siatki rehabilitacyjne – stosowane np. Po operacjach chirurgicznych kończyny górnej. Przyczynia się do zwiększenia zakresu ruchu w stawach.


Aparat do terapii prądami interferencyjnymi – jest wykorzystywany

m. in.w: leczeniu zespołów bólowych narządów ruchu, chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych, odbudowie napięcia mięśniowego, leczeniu źle gojących się ran, stymulacji mięśni.


Wanna do masażu hydropowietrznego – wanna do leczniczego masażu całego ciała (masażu wirowego, masażu podwodnego za pomocą bicza wodnego, masażu perełkowego).


Aparat do laseroterapii, aparaty do elektroterapii, aparat do terapii impulsowym polem magnetycznym wielkiej częstotliwości- sprzęt przeznaczony do wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych.


Zestaw FANGO – urządzenie służy do topienia masy parafinowej, przeznaczonej do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i utrzymania jej w zadanej temperaturze.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »