Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Tytuł "Szpital Przyjazny Dziecku" PDF Drukuj Email
Wpisał: Karolina Wroniecka   
 

Uroczyste wręczenie tytułu „Szpital Przyjazny Dziecku”.

Szpital po reocenie

2 Października 2009 r. w sali kina „Rondo” Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie po raz kolejny odebrał tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku”.


W 2002 roku przystąpiliśmy do programu mającego na celu upowszechnienie karmienia piersią, co zaowocowało tym, że w 2002 roku jako pierwszy szpital w województwie Kujawsko – Pomorskim otrzymaliśmy zaszczytny tytuł „Szpitala Przyjaznego Dziecku”. Od tego momentu nasza placówka oprócz ochrony zdrowia zaczęła pełnić funkcje edukacyjną. Zdawaliśmy sobie również sprawę z faktu, że tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” nie otrzymuje się dożywotnio i że czeka nas za kilka lat wnikliwa reocena po której Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią zdecyduje lub nie o przyznaniu dalszego tytułu.

W kwietniu b.r. gościliśmy Komisję ds. ocen, reocen i monitoringu Szpitali Przyjaznych Dziecku. Podstawowym celem reocen jest przede wszystkim potwierdzenie prawidłowej realizacji standardów WHO/UNICEF zawartych w 10 krokach do Udanego Karmienia Piersią.

Jesteśmy pierwszym szpitalem w województwie Kujawsko – pomorskim uhonorowanym tym zaszczytnym tytułem po raz kolejny.

Pamiątkową tabliczkę wręczała Elżbieta Baum – Chróścicka Kierownik Komisji ocen, reocen i monitoringu Szpitali Przyjaznych Dziecku, miłe słowa przekazał również Wiesław Szymański – Konsultant Regionalny ds. Ginekologii i Położnictwa.


 

Tak się bawiliśmy:


 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »