Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Zakup specjalistycznych środków transportu sanitarnego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
 

DOFINANSOWANIE Z UE


30 września 2008 r. SP ZOZ w Chełmnie złożył wniosek aplikacyjny do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach Priorytetu XII „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia”, działanie 12.1 „Rozwój systemu ratownictwa medycznego” ubiegaliśmy się o dofinansowanie projektu pn:

Świadczenia zdrowotne na wysokim poziomie w powiecie chełmińskim – zakup specjalistycznych środków transportu sanitarnego”.

10 kwietnia 2009r na stronie internetowej Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ukazała się lista beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie.

Projekt przygotowany przez nasz ZOZ znalazł się na 59 pozycji rankingowej. Przyznano nam dofinansowanie 356 434,92 zł co stanowiło 85% wartości zakupionego ambulansu. Pozostałe 15 % pochodziło z własnych środków finansowych ZOZ.

W dniu 2 lipca 2009 roku Pani Dyrektor podpisała w Warszawie w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia umowę o dofinansowanie Projektu. W ramach projektu został zakupiony specjalistyczny środek transportu sanitarnego.

 


6 listopada 2009 r. została podpisana umowa z firmą AUTOFORM z Mysłowic, która w wyniku przeprowadzonego postępowania  przetargowego 21 stycznia 2010 dostarczyła nam nowy AMBULANS.

Nowa karetka to Mercedes Benz Sprinter 316 CDI.

Ambulans specjalistyczny posiada napęd 4x4, który daje większe bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach atmosferycznych oraz podczas dynamicznej jazdy i szybkiego pokonywania zakrętów, co ma miejsce w trakcie akcji ratunkowych. Takie rozwiązanie daje też możliwość dotarcia do miejsc o szczególnej trudności dojazdu. Nowoczesne wyposażenie pozwala na możliwość natychmiastowego podjęcia monitorowania stanu zdrowia pacjenta oraz zwiększenia efektywności leczenia go w pierwszej fazie. Gabaryt karetki w szczególności przedziału medycznego poprawi komfort i bezpieczeństwo przewożonych pacjentów oraz warunki pracy personelu medycznego.

Celem realizacji projektu jest wzrost poczucia bezpieczeństwa społeczności Powiatu Chełmińskiego; zwiększenie skuteczności medycznych czynności ratunkowych w warunkach pozaszpitalnych; zminimalizowanie skutków wypadków; szybszy powrót poszkodowanych do aktywności zawodowej.


 

W piątek 29 stycznia 2010r. odbyło się uroczyste włączenie do Systemu Ratownictwa Medycznego Ambulansu Specjalistycznego.


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »