Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- "Złota Setka" PDF Drukuj Email
Wpisał: Karolina Wroniecka   

ZŁOTA SETKA”


 

 


Nasz szpital znalazł się na 91 miejscu w rankingu szpitali publicznych dziennika „Rzeczpospolita”. Po raz piąty jesteśmy w „złotej setce”.

Ranking powstaje na podstawie ankiet wypełnionych przez publiczne wielospecjalistyczne i onkologiczne placówki zdrowia. Dotyczą wielu działów: danych finansowych, personalnych, infrastruktury, warunków sanitarno – epidemiologicznych, liczby skarg i zdarzeń niepożądanych. Ocenie podlega między innymi zarządzanie placówką, jakość opieki medycznej i standard opieki nad pacjentem, a także blok operacyjny i system sterylizacji.

Od poprzedniego rankingu znacznie poprawił się komfort pobytu w naszym szpitalu. Przeprowadzono remonty: chirurgii, ginekologii i położnictwa, remont łazienek na oddziale wewnętrznym i w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym. Przybyła nam też sala rodzinna z węzłem sanitarnym, a nasz personel pielęgniarski jest coraz lepiej wykształcony.

Co roku poprzeczka ustawiana jest na wyższym poziomie i coraz trudniej utrzymać się w setce najlepszych (w tym roku ankiety wypełniło ponad ćwierć tysiąca szpitali w Polsce), dlatego my nie możemy spocząć na laurach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »