Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Remont Oddziału Pediatrycznego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   

GENERALNY REMONT


W październiku 2008 roku rozpoczął się generalny remont oddziału pediatrycznego, który trwał do kwietnia 2009.

 

słodki upominek
 Po wykonanych kompleksowych pracach remontowych, grupa „Mrówek” z przedszkola „Brzdąc” odwiedziła chore dzieci, przekazała zebrane zabawki, a przy okazji jako pierwsi zobaczyli wyremontowany oddział.

Serdecznie dziękujemy małym „Mrówkom” za swoją ofiarność.


odwiedzający ...jako pierwsi

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste otwarcie Pediatrii

 


7 maja 2009 odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Pediatrycznego w naszym szpitalu. Przeprowadzane były prace budowlane, zmieniona została instalacja elektryczna i sanitarna, wymieniona została podłoga. Przebudowano ściany zgodnie z normami budowlanymi i wymaganiami sanitarnymi i technicznymi, które muszą spełniać wszystkie Zakłady Opieki Zdrowotnej do końca 2012 roku. Zwiększyła się ilość sal z 9 na 11. Cały oddział podzielono na: pododdział dzieci młodszych i pododdział dzieci starszych. Wymieniono wszystkie drzwi, w oknach są rolety i moskitiery. Założone zostały energooszczędne lampy, które są bardziej przyjazne pacjentom. Remont oddziału to nie tylko malowanie ścian czy nowe podłogi. Trwają dostawy sprzętu i wyposażenia, co związane jest z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Cały sprzęt jest nowy. Są to m.in. ssaki, pompy infuzyjne, lampy bakteriobójcze, inkubator, laryngoskop, lampy zabiegowe, defibrylator, pulsoksymetr, oraz wyposażenie: łóżka szpitalne, kozetki lekarskie, fotel zabiegowy, szafki przyłóżkowe.

Zakończono prace nad wystrojem i kolorystyką oddziału i sal dla dzieci. W jednej z nich pan Marek Baran namalował układ słoneczny, a pani Patrycja Błaszczak z siostrą Sylwią Kubusia Puchatka. Również rodzina Pani Ordynator Domachowskiej pomagała przy wystroju oddziału: mąż – złota rączka i córki posiadające zmysł plastyczny przez wiele dni ozdabiali oddział.

 

foto: M.Smól (Pomorska), K.Wroniecka

 

 

Tak wygląda oddział po remoncie

 

     
     
     
     
     
     
  

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »