Menu Content/Inhalt
Strona Główna
- Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego PDF Drukuj Email
Wpisał: Karolina Wroniecka   

 

Program Profilaktyki Nowotworów Przewodu Pokarmowego.


W trosce o zachowanie dobrego zdrowia przez mieszkańców naszego powiatu Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie informuje, że rozpoczyna we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz gminami: Chełmno i Papowo Biskupie realizację

Programu Profilaktyki Nowotworów Przewodu Pokarmowego.

 


 

ZAMIAST  SIĘ  BAĆ – LEPIEJ  SIĘ  BADAĆ!


Jeśli nowotwór zostanie wykryty we wczesnym stadium, na ogół jest uleczalny. Dopiero potem rośnie w siłę i walka z nim może zakończyć się naszą przegraną.


CO  MOŻEMY  DLA  SIEBIE  ZROBIĆ?


Uważnie siebie oglądać i przejawiać wrażliwość na sygnały, które wysyła do nas organizm.


NIEZWŁOCZNIE WYBIERZ SIĘ DO LEKARZA JEŚLI ZAUWAŻYSZ:

Zaparcia, biegunki, krwawienie z odbytu, długie, cienkie stolce, ciemne plamy krwi w stolcach, uczucie dyskomfortu w brzuchu, wymioty, nudności, trudności w przełykaniu, częste bolesne oddawanie gazów, pieczenie w okolicy serca, utratę apetytu i masy ciała.


W  RAMACH  PROFILAKTYKI  NOWOTWORÓW PRZEWODU POKARMOWEGO WYKONUJEMY:

Badanie kolonoskopowe, które służy wykrywaniu nowotworów w tej części układu pokarmowego. Za pomocą giętkiej rurki lekarz może obejrzeć błonę śluzową jelita grubego, pobrać fragment tkanki z podejrzanego miejsca lub przeprowadzić drobny zabieg. Z pewnością to jedno z mniej przyjemnych badań, dlatego wiele osób robi wszystko aby go uniknąć. Warto się jednak przełamać, tłumacząc sobie że dzięki temu możemy sobie oszczędzić jeszcze mniej przyjemnych i bardziej krępujących przeżyć, a może nawet uratować życie. Robimy je w znieczuleniu ogólnym. Po badaniu pacjentowi udzielana jest porada specjalistyczna w powiązaniu z edukacją zdrowotną w zakresie raka jelita grubego.

2. Gastroskopię.


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE OSOBY POWYŻEJ 35 ROKU ŻYCIA, U KTÓRYCH WCZEŚNIEJ NIE ZDIAGNOZOWANO NOWOTWORÓW PRZEWODU POKARMOWEGO.


REJESTRACJA TELEFONICZNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8.00 – 11.00

TEL. 0 56 677 26 10


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »